bierni mierni, ale wierni

bierni mierni, ale wierni

Postautor: mivka » 21 sty 2016, 9:45

Zmiana władzy oznacza zmianę kadry pracowników wszędzie tam gdzie decydować o tym mogą politycy. By ułatwiać zatrudnianie znajomych uruchamia się wyłączenia od konieczności przeprowadzania konkursów na intratne stanowiska, by nie wyszło na jaw ze rodzinka i znajomi nie mają żadnego wykształcenia. Tak było za komuny, tak jest i teraz. W tych dniach składamy rozliczenia roczne PIT, szczególnie to ważne dla tych którym zmniejszył się remanent i nie chcą płacić zaliczki za grudzień. Pod moją literką w dochodowym nowe twarze pojawiły się w ubiegłym roku. Oczywiście musieli się wykazać więc pokreślili mi deklarację i kazali ja wypełnić na nowo. Poprawiłam, wydrukowałam tak jak trzeba a oni ja przyjęli. W tym roku ta sama pani zauważyła że się rok temu pomyliła. Teraz już sama poprawiła i naniosła poprawki. Oczywiście za ubiegły rok musiałam złożyć korektę, tak jaka była pierwotna wersja co mi ja odrzucono. W końcu po dwu latach pani nauczyła się. Niestety rozczarował mnie dział ogólny. Tam są w tym roku nowe twarze. Wystawili mi zaświadczenie z wartościami wzięty mi z kosmosu. W końcu to oni się podpisują wiec nie będę im wytykać błędów. Zastanawiam się czy wystawione przez Urząd zaświadczenie z wadami kwotowymi nie będzie moją winą gdy ktoś to odkryje. Na wszelki wypadek za rok chyba poproszę biuro podatkowe o prowadzenie moich spraw księgowych. Mam nawet już upatrzone biuro http://www.bdbagos.com/ . Boję się tego roku, bo "ONI" potrzebują kasy, a urzędnicy w skarbówkach z nowego nadania nawet liczyć nie potrafią nie mówiąc o znajomości przepisów. Może być to ciężki rok dla podatników. Zwłaszcza że zgodnie z "ICH" polityką czarne jest białe a 4 to to samo co 1 000 000 .
mivka

Wróć do O wszystkim